1. Co je to Bitcoin

Zdá se, že o něm v poslední době mluví všichni. Co to ale vlastně je ten Bitcoin? Je to jen bublina a nebo je opravdu tak významný? A dokáže vůbec něco přinést obyčejným lidem, nebo je to jen hříčka pro bláznivé ajťáky?


1. Co je to Bitcoin1 min. čtení4/5

 

Je Bitcoin opravdu bezpečný?

Bitcoin je vzhledem ke svým vlastnostem (oblast mimo dozor státních úřadů) častým terčem podvodníků - je tedy rozhodně potřeba mít se na pozoru. Při dodržení základních zásad se však o své peníze obávat nemusíte - riziko je obdobné jako při práci s běžnou hotovostí, jen způsoby jak se před krádeží chránit jsou jiné. Špacírovat s naditou portmonkou čouhající ze zadní kapsy kalhot v nabité tramvaji určitě není dobrý nápad a vede téměř s jistotou ke krádeži. V případě digitálních peněz je to podobné, jen ty hlavní zásady opatrnosti nejsou na první pohled tak patrné, je tedy třeba si je nejprve osvojit. Lidé mají v Bitcoinech miliardy a jde to rozhodně dělat i bezpečně, jen je třeba znát a dodržovat následující doporučení:

Počítač, ve kterém jsou peníze, je vždy lákadlem pro nenechavé hackery a viry, o kterých vůbec nevíte, že je v počítači (či na telefonu) máte. Pamatujte si, že cokoli máte na počítači či telefonu, Vám může někdo ukrást aniž byste si toho všimli. I přesto, že to máte “zaheslované”. Proto, než se pustíte do větších nákupů, vyzkoušejte si to nejprve na menších částkách. Naučte se nejdříve pochopit Co to je Bitcoinová peněženka a Jak zacházet s klíčem, který peněženku odemyká. Když navíc vstřebáte i ostatní Základní pojmy, opatříte si opravdu bezpečnou peněženku a klíče nenecháte povalovat u sebe na počítači, ale budete je mít třeba na papíře nebo v hardwarové klíčence, pak již budete připraveni převést si do Bitcoinu i větší částky zcela bez rizika.

 

Další