Bitcoin v kostce

V pěti minutách, prakticky a jednoduše


Bitcoin v kostce<1 min. čtení3/6

 

Kde si pořídit Bitcoin?

Dobrá, říkáte si, rád bych to tedy s Bitcoinem zkusil i já. Ale jak na to? Pro začátek lze doporučit těchto několik základních možností, které na Vás nebudou klást žádné specifické nároky - Bitcoiny zde pořídíte snadno a velmi intuitivně.:

  • pro úplné začátečníky a laiky, kteří neví jak si vytvořit vlastní Bitcoinovou peněženku, doporučujeme český specializovaný e-shop ccShop.cz (prodává i jiné měny než Bitcoin), který se o založení peněženky postará za Vás.
  • pro případy, kdy už vlastní peněženku máte, je pak nejjednodušší použít bitcoinový automat (viz mapa bankomatů) nebo některou z on-line směnáren - v Česku jsou známé zejména simplecoin.cz, easycoin.cz.

Drobnou nevýhodou uvedených možností je to, že si za své služby účtují poplatek (většinou je “ukrytý” v ceně) - pokud byste si Bitcoin chtěli pořídit bez poplatku, je třeba se obrátit přímo na burzu (v češtině např. Coinmate), kde už ale zdaleka nenakoupíte jednoduše - bude to vyžadovat specifické znalosti burzovního obchodování a navíc budete muset podstoupit mnohdy časově náročný registrační a verifikační proces. Burza tedy pro začátečníka určitě není vhodnou volbou.

 

Další